Diyanet İşleri Başkanının Arabası Gerçekte Kaç Lira?

Son günlerde 1 Milyon Tl gibi bir rakama Diyanet Vakfı bütçesinden alındığı iddaa edilen Mercedes S500 Long model arabanın fiyatını sizler için araştırdık. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e alınan makam aracının 2014 modelinin satış fiyatı 877.600 TL olarak görünüyor. Ancak kurşun geçirmez cam, zırh gibi özellikler istenirse fiyat 1 milyon tl’yi aşabiliyor.

Diyanet Vakfı Bütçesinden Diyanet İşleri Başkanına Makam Arabası Alındı mı?

Hürriyet’in haberiyle ortaya çıkan son model makam arabası, iddaalara göre Diyanet Vakfı’nın bütçesinden alınmış… Ayrıca genel müdürler içni de vakıf bütçesinden 14 adet Toyota marka araba, 16 adet ise ticari minibüs satın alındı.

diyanetin makam aracı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Cevabı

Diyanet Başkanlığı ise trilyonluk makam aracının Maliye Bakanlığı’nın bilgisi dahilinde satın alındığı açıkladı.

Diyanet’in açıklaması şöyle: “Söz konusu haberlerde yer verildiği şekliyle Türkiye Diyanet Vakfı imkânlarıyla Sayın Diyanet İşleri Başkanı’na ve başkanlık merkezindeki diğer yetkililere makam aracı alındığı iddiası, asılsız ve mesnetsiz olduğu gibi medya etiği açısından da iyi niyetten uzaktır. Haberde yer verilen tüm araçlar, 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’yla verilen izinlerle ve Maliye Bakanlığı’nın bilgisi dahilinde, Devlet Malzeme Ofisi tarafından gerçekleştirilen ihalelerle satın alınmış olup satın alma bedelleri, devletin resmi belgelerinde saydam bir şekilde kayıtlıdır. Harcanan rakamlar, bahsi geçen haberde yer verilen rakamların çok altındadır.”

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. Ali İhsan Yinanç

    Cami hocaları, “CAMİNİN UZAĞI DAHA FAYDALIDIR; NE KADAR YÜRÜRSEN O KADAR FAZLA SEVAP ALIRSIN” diyorlar.Tüm hocaların başındaki muhterem zırhlara bürünüp cemaatten uzaklaşıyor. Kime inanalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.