Bedelli Askerlik Son Durum: Bedelli Askerlik Yaşı ve Fiyatı

Bedelli askerlik bekleyenler için müjdeli haber geldi. 27 yaşını doldurmuş vatandaşlar, 18bin TL ödeyerek bedelli askerlik yapabilecekler. Ödeme için taksiklendirme imkanı düşünülmüyor.

Bedelli Askerlik İçin Yaş Sınırı Ne Olacak?

bedelli-askerlikBedelli askerlik için yaş sınırı 27 yaşını doldurmak olarak belirlendi. 1 Ocak 2015 tarihinde 28 yaşından gün alanlar, yani 27 yaşını doldurmuş vatandaşlar, 18bin TL ödeyerek bedelli askerlik yapabilecekler.

Bedelli askerlik imkanından yaklaşık 700 bin kişinin yararlanması bekleniyor.  Yaş sınırının 27 yaşını dolduranlara kadar indirilmesi, bedelli askerlikten yararlanacak kişi sayısının ve devletin kasasına girecek rakamın artmasını sağlayacak.

Başbakan Davutoğlu’nun sözleri ise şöyle:

 “Bakanlar Kurulumuzda, 1 ocak 2015 tarihi itibariyle 28 yaşından gün almış olan, 27 yaşını doldurmuş vatandaşlarımıza bedelli askerlik imkanı getiriliyor. Bu vatandaşlarımız 18 bin lira ödeme karşılığında askerlik görevlerini yapmış sayılacaklar. Bedelli askerlik imkanının getirilmesiyle, hem söz konusu olan birikim hafifletilmiş olacak, hem de buradan sağlanacak kaynak savunma sanayi fonuna aktarılacak.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.