AKOM Dahi İstanbul’da Tetikte

Son bir kaç aydır, olumsuz hava kışullarının ani şekilde gelişmesi, gerek İstanbul; gerekse de İstanbul halkını olumsuz etkiliyor. İstanbul’da yağış alarmı, ve İstanbul’da fırtına alarmı bu gece yarısı için yine verildi. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tüm birimlerini hazır olarak bekletiyor. Peki İstanbul için son durum, ve elde edilen bilgiler neler?
İstanbul’da yağış alarmı, gece yarısı itibari ile, hem sağanak yağış, hem de şiddetli rüzgar olarak verildi. Hafta başına, yani Pazartesi gününe kadar, aralıklı olarak kendisini gösterecek olan olumsuz hava koşulları arasında, saatteki hızı 30 – 100 kilometre arasında değişiklik gösterecek olan şiddetli rüzgar, hatta fırtınalar da yer alıyor…

İstanbul'da fırtına alarmıYarın sabahın erken saatlerinde, çok kuvvetli yağış, İstanbul Avrupa yakasından şehre girecek, sonrasında da, yavaş yavaş tüm şehri etkisi altına alacak… Yağışlara zamanla, gök gürültüsü de eşlik edecek… Metrekareye saatte, 75 kilograma kadar yağış düşebileceği belirtilen İstanbul’da, yağmurun, Pazar akşamı şehri terk edeceği tahmn ediliyor.

İstanbul’da fırtına alarmı ise, aralıklı olarak, Salı günü akşama kadar veriliyor. Denizde dalga boyu yüksekliğinin 5 metreye kadar ulaşması beklenirken, bu durumun, deniz seferlerini aksatması, çatıların uçması, tabelaların savrulması, ağaçların devrilmesine neden olabileceği tahmin ediliyor.
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, tüm birimlerini, gerçekleşebilecek olan olumsuzluklara karşı alarmda bekletiyor. AKOM da, olumsuzluklara karşı hazır olarak bekletiliyor… İstanbul’lu vatandaşların da, her türlü olumsuzluğa karşı tedbiri elden bırakmamaları gerekiyor…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.