İdeal PH Dengeli Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?

Alkalin ve asit derecesini vücudumuz ve cildimizin sağlıklı olması için ideal bir dengede olmasına ihtiyaç duyar. Cildimiz bu denge sağlandığında nemli kalır, kendini mikroplar ve toksinlere karşı korur. 5.5 vücudumuzun ihtiyaç duyduğu ideal pH dengesidir.

Ph Dengesine Neden dikkat etmeliyiz?

Cildiniz fazla alkalik ya da asidik ise cildinizi kuru hissedersiniz, cildinizde sivilceler ve kızarıklıklar çıkar, hassaslaşır ve zaman zaman da iltihaplanır. Fazla alkalik olan ciltlerin araştırmalar, erken yaşlandığını göstermiştir.

Ph Dengeli Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı?

Doğru cilt bakımı alışkanlıkları edinerek ve sağlıklı beslenerek cildinizin pH dengesinin doğru ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Size aşağıdaki öneriler yardımcı olacaktır.

Limon: Cildiniz için kullanabileceğiniz en ucuz ürün limondur. Vücudunuzun pH dengesini sağlamanıza limonlu su içmek yardımcı olur. Taze limon suyunu ayrıca normal suyla yarı yarıya karıştırıp kendi cilt toniğinizi oluşturabilirsiniz.

Sabun kullanmayın: Cildimizi, sabun kullanmayı bırakmak temizleyemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Sabun içermeyen temizleme ürünleriniz almanız bunun için yeterli olacaktır.

Elma sirkesi: 8 ölçek su ile 1 ölçek elma sirkesini karıştırıp banyo yapmadan önce vücudunuza püskürtürseniz ve daha sonra da durularsanız, cildinize bu uygulama son derece iyi gelecektir. Bu karışımı ayrıca tonik gibi de kullanabilirsiniz.

Aktif içeriklere dikkat edin: Cilt bakım ürünleri seçerken içerisinde aktif ürünler olduğundan emin olun. Birçok vitamin ve antioksidan içerikli ürünleri marketlerde bulabilirsiniz.

Çiğ gıda yiyin: pH dengesini sağlama özelliğine bazı çiğ besinler sahiptir. Beslenme düzeniniz eğer çok miktarda işlenmiş gıdalar, gazlı içecek, şeker ve abur cubur içeriyorsa fazla asidik olabilri. Alkalik gıdaları bu durumda tüketmek vücut dengenizi sağlar ve cildinizin oksijen alımını arttırır, cildinizi güzelleştirir. Sarımsak, havuç, lahana, karalahana ve acı biber alkalin gıdalara örnektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.