Doğalgaz Faturasından Nasıl Tasarruf Edilir?

Havaların soğuması ile birlikte kombilerin dereceleri yükseltildi ve doğalgaz faturası ay sonunda yine kabarık gelecek. Hepsi Sibirya soğuklarının suçu… Ancak doğalgaz faturasının kabarık gelmesinin nedenlerinden biri de biziz. Doğalgaz faturasından tasarruf etmenin yollarını bilmiyoruz. Örneğin kombi kaç derecede yakılmalı, kapatılmalı mı… Kısacası doğalgaz faturasından nasıl tasarruf edilir? Bu sorunun yanıtlarını şimdi sizlerle paylaşacağız.

Doğalgaz Faturasından Nasıl Tasarruf Edilir?

■ Doğalgaz faturasından tasarruf etmenin yollarından ilki, ortam ısısını 22 dereceye ayarlamaktır. Böylece ortam ısısı vücut ısısına yakın bir seviyede tutulmuş olur. Bu sağlıklı bir durumdur. Aynı zamanda doğalgaz faturasını da çok kabartmamış olur.

■ Kombi geceleri de kapatılmamalıdır. Sürekli olarak 22 derecede açık tutulan kombi, kapatılıp yeniden açıldığında ortamı ısıtmak için gereğinden fazla enerji sarf edecektir. Ancak sürekli aynı sıcaklıkta tutulacak olursa, bu durum doğalgaz faturası için de vücut sağlığı için de olumlu etki yaratacaktır.
■ Evde çok fazla zaman geçiren biri değilseniz; örneğin gündüzleri çalışıyorsanız, kombiyi yanık bırakıp gidemezsiniz elbette. Ancak eve geldiğinizde yaktığınız kombiyi, gece uyurken de kapatmama yolunu tercih etmelisiniz.

■ Akıllı kombi sistemi kullanıyorsanız, eve gitmeden bir süre önce kombiyi açabilir ve siz eve gelene kadar ortamın ısınmasını sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.