Benzine İndirim 2012 Petrol Fiyatlarının Düşüşüne Bağlı…

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, benzin fiyatları ile ilgili açıklama yaptı… Benzin fiyatları ile ilgili yaptığı açıklamada, Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, benzin fiyatlarının arz ve taleplerle ilişkili olarak değişmediğini belirterek, Türkiye’nin çevresinde bulunan ülkelerde yaşanan siyasi istikrarsızlığın benzin fiyatları üzerindeki rolünün büyük olduğunu belirtti… Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yaptığı açıklamada, ülkemizin, etrafında gerçekleşen olaylardan zaman zaman etkilendiğini belirtti. Benzine indirim 2012’nin ise, petrol fiyatlarının, 90 doların altında bir yere gelmesi ile gerçekleşeceğini belirtti. Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, benzine indirim 2012’nin istenilen seviyede gerçekleşmesi halinde, günümüzde gösterdiğimiz sanayileşme performansının iki katını yaşamamızın muhtemel olduğunu da sözlerine ekledi.


Benzine indirim 2012’nin gerçekleşmesi durumunda, petrol fiyatların 90 doların altında kalıcı olarak kalması gerektiğini belirten Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, petrol fiyatlarının olabildiğince makul seviyelere inmesinin ülkemiz açısından yararlı olacağını belirtti. Bununla birlikte, Türkiye ekonomisinin, ve özellikle de sanayisinin ancak bu şekilde kalkınacağını ifade etti.
Petrol fiyatlarının 125 dolar seviyelerine geldiğinde, bazı kesimlerin, petrol fiyatlarının 150 dolar, hatta 200 dolar seviyelerine çıkacağını tahmin ettiklerini belirten Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, petrol fiyatlarında düşüşün yaşanacağını öngördüklerini, ve bunun gerçekleştiğini belirterek, petrol fiyatlarının değişkenliğinin, Türkiye ile değil, çevre ülkelerin siyasi istikrarsızlığı ile alakalı olduğunu da sözlerine eklemeyi ihmal etmedi…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.