5 Liralık Banknotlarda Renk Değişikliği

8 Nisan 2013 itibari ile, 5 Liralık banknotların renklerinde değişiklik yapılacak. Yeni 5 Liralık banknotların Merkez Bankası tarafından hazırlandığı belirtildi. Buna göre, 5 Liralık banknotlarda kullanılan genel renk mor olacak. 5 Liralık banknotlar ile ilgili gerçekleştirilen değişiklik 8 Nisan 2013 Pazartesi itibari ile hepimizin bilgisi dahilinde bulunacak…


Değişiklik, sadece 5 Liralık banknotlarda değil, 200 Liralık banknotlarda da farklı şekillerde gerçekleştirildi. Şu anda tedavülde bulunan 5 Liralık banknotlar; ve 200 Liralık banknotlar 1 Ocak 2009 tarihi itibari ile tedavüle girmişlerdi. 5 Liralık banknotlarda, ve 200 Liralık banknotlarda bulunan imzaların değiştirilmesi işlemi gerçekleştirildi.
Şu anda tedavülde bulunan banknotların birinci tertip banknotlar olduğunu belirtelim; ve 8 Nisan 2013 tarihinde piyasaya çıkartılacak olan değiştirilmiş haldeki banknotların da ikinci tertip banknotlar olduğunu belirtelim. Buna göre, ikinci tertip banknotlar piyasada yaygın olarak kullanılana kadar, birinci tertip banknotlar ile ikinci tertip banknotların birlikte kullanımının gerçekleştirileceğinin de altını çizelim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.