Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, ev alırken nelere dikkat etmeli sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Ev alırken dikkat edilecek noktalar; ve ev alırken dikkat edilmesi gerekenlerin, ev alacak olan okurlarımız için fikir oluşturmasını diliyor, ve soruyoruz: ev alırken nelere dikkat etmeli? İşte ev alırken dikkat edilmesi gerekenler, ve ev alırken dikkat edilecek noktalar:


Ev alırken nelere dikkat etmeli sorusunun yanıtları arasında ilk olarak, almak istediğiniz evin çevresinde bulunan insanları araştırmanız gerekmektedir. Hasta olduğunuzda kapısını çalıp yardım isteyebileceğiniz, zor zamanınızda sizi yalnız bırakmayacak komşularınız olması ile olmaması arasında çok büyük fark vardır, ve unutmamak gerekir ki her şey, biz insanlar içindir….
Ev alırken dikkat edilecek noktalar arasında, istek, ve tercihleriniz de yer almaktadır. Unutmayın, her gün bir ev satın almıyoruz. Normal durumda bir insan hayatı boyunca bir, ya da en çok iki sefer ev satın alabilmektedir. Hatta pek çok kişinin, ömrünü kiracı olarak geçirdiği de bilinmektedir. Bu nedenle ev alırken dikkat edilmesi gerekenlerin çok iyi bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Satılmakta olan evleri gezmeden önce neler istediğinizi bilmelisiniz: Eviniz kaç oda olmalı, cepheleri neler olmalı, evin büyüklüğü kaç metrekare olmalı… Evin dekorasyonunu ilerleyen zamanlarda değiştirebilirsiniz belki ama, evin büyüklüğünü arttıramazsınız. Sonrasında, belirlediğiniz kriterlere uygun evler arasından seçim yapmanızı öneriyoruz.
Ev alırken nelere dikkat etmeli sorusunun yanıtları arasında evin konumu da yer almaktadır. Eviniz, işyerinize, ailenize, çocuğunuzun okuluna yakın olmalı… Başta her şey toz pembe gelebilir: arabanız vardır, işe gitmek kolay olur, toplu taşıma araçlarını kullanırsınız… Ama, sonrasında, yakıt pahalılığı, ulaşım için erken uyanmak zorunda kalmak, trafik yoğunluğu dolayısı ile eve geç gitmek… Ev alırken dikkat edilecek noktalar arasında evin konumunun önemli olmasını gündeme getirmektedir.
Ev alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan diğer bir unsur ise, evin çevresinde nelerin var olduğudur… Mesela: ev asansörlü mü? Başlangıçta evin asansörünün olmayışı hoşunuza bile gidebilir, merdiven çıkmak, size spor yapma olanağı taşıyacaktır… Ama ya yaşlandığınızda? O evi değiştiremezseniz, sadece o merdivenleri çıkmamak için günlerce evden çıkamayabilirsiniz. Bunun yanında, evinize ulaşmak için dik tepelere çıkmanız gerekiyorsa, bu da ilerleyen zamanlarda sizi zorlayabilir. Evinizin çevresinde bir marketin bulunması da önemlidir. Ekmeğiniz bittiğinde, evden çıkacak durumda da değilseniz bu sorun sizin için problem yaratabilir…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.